• sool
    • vürts.

Juhised

Samm 1

Pese seened korralikult läbi. Lõigake suured korgid 2–4 osaks. Aseta kastrulisse ja kata külma veega. Selle roa jaoks sobivad kõik metsaseened - puravik, puravik, puravik, kukeseen, seened ja nii edasi.

2. samm

Pange pott pliidile ja keetke. Kata ja keeda 15-20 minutit. Seejärel eemaldage kuumusest ja tühjendage vesi.

3. samm

Haki sibul ja paprika rõngasteks, porgandid ja suvikõrvits väikesteks kuubikuteks. Haki küüslauk ja ürdid peeneks.

4. samm

Valage veidi päevalilleõli sügavale malmist pannile. Kuumuta ja hauta sellel sibulat.

5. samm

Lisa seened ja prae neid veidi. Kombineerige tomati, paprika, suvikõrvitsa ja porgandiga. Maitsesta maitsega soolaga. Sega ja kata. Hauta tasasel tulel 20–25 minutit.

6. samm

Seejärel lisage köögiviljaga seentele hapukoor, vürtsid ja veidi kuuma pipart. Kui seda pole käepärast, võite kasutada adžikat. Prae avatud kaanega 5-10 minutit, pidevalt segades.

7. samm

Kui köögiviljad on pehmed, maitsesta neid küüslauguga ja prae veel 5–7 minutit. Valmis tassi peale puistatakse värskeid ürte. Näiteks petersell või till.

8. samm

Köögiviljadega hautatud metsaseentega sobib hästi keedetud riis. Sulata väikeses potis või potis või. Loputage riisi jooksva vee all. 3-4-liikmelise pere jaoks piisab mittetäielikust klaasist teraviljast.

9. samm

Prae riis õlis kuldpruuniks. Täitke veega. Klaas riisi vajab kahte klaasi vett. Maitsesta maitsega soolaga. Kata ja hauta 15-20 minutit.

10. samm

Seejärel eemaldage pliidilt ja laske veel 10-15 minutit seista. Ärge mingil juhul katet avage. Vastasel juhul võib riis mureneda.

11. samm

Jagage seened, köögiviljad ja riis portsjoniteks. Hõrgutisi maitsma ei pea kutsuma oma perekonda ega külalisi. Võrreldamatu aroomi saamiseks kogunevad nad ise lauda.