Täna pakuvad kauplused meile laias valikus gaseeritud vett, teiste seerumide mahlasid, mis ei lase meie kehal "kuivada". Ja varem oli kompott peale tee ja kohvi praktiliselt ainus jook, mis laiemale avalikkusele saadaval oli.

Kompott
Kompott

Hoolimata asjaolust, et tootjad pakuvad meile hea meelega ainult erinevaid jooke, peaksite vähemalt aeg-ajalt rõõmustama isetehtud jooki, mida kindlasti ei täideta kemikaalide ega muu keemiaga.

Omatehtud kompoti maitse tuletab paljudele meelde lapsepõlve, mis tähendab, et teil on selle joogi võtmise ajal võimalus saada suurt naudingut. Kõige populaarsem kompott, mida on pruulitud ja valmistatakse tänapäevalgi, on kuivatatud puuviljadest valmistatud jook. Kui palju süüa kuivatatud puuviljakompotti? Toiduvalmistamiseks kulub 10-15 minutit.

Kui küpsetate kompotti õuntest ja pirnidest, peate kulutama rohkem aega - 25-30 minutit.

Kui hoiate külmutatud marju nagu sõstrad, jõhvikad, maasikad, saate oma aega veelgi säästa. Külmutatud marjakompotti keedetakse 5-7 minutit.

Oluline on mitte marju üle küpsetada, vastasel juhul kaotab jook oma maitse ja eelised. Samuti ei tundu selline kompott lauale - keedetud marjad lagunevad.

Millises mahutis kompotti keeta? Võite valida mis tahes kastruli, kui see ei sisalda alumiiniumi. See materjal reageerib keemiliselt puuviljahappega ja tulemus võib teie keha negatiivselt mõjutada.