Igaüks, kes võtab ette liha ettevalmistamise, soovib, et see oleks mahlane ja pehme. Selleks, et liharoog osutuks suurepäraseks, tasub jälgida mõningaid maitsva liha küpsetamise saladusi.

Maitsva liha küpsetamise saladused

Juhised

Samm 1

Kui liha on 40–60 minutit enne küpsetamist veidi viinaga niisutatud, on see valmimisel mahlane ja pehme.

2. samm

Sojakaste annab mahlakuse, selleks jäta vajalik kastmega määritud lihatükk ööseks seisma.

3. samm

Pehme ja ereda maitsega lambaliha saate ootamatult. Pange liha banaanikoore sisse, eelsoolake ja pipartage lihatükk. Seejärel mähkige koor kulinaarse niidiga ja küpseta ahjus 30-40 minutit. Soovi korral võite tükikese küüslaugutükkidega toppida.

4. samm

Pehme ja pehme liha küpsetamiseks on veel üks võimalus. Kuumuta pann, vooderda veiseliha ja prae 3-5 minutit tugeval kuumusel. Valage väike kogus vett, vähendage kuumust ja katke pann kaanega. Koori ingverijuur, lõika tükkideks ja lisa lihale, lase sel koos küpseda. Ingver aitab liha pehmendada. Pool tundi ingveriga hautamist muutub veiseliha pehmeks.

5. samm

Liha pehmuse saavutamiseks kasutage sidrunit. Asetage mõni sidrunikoor koos lihaga kuuma pannile. Lõika liha üle tera. Küpsetamise lõpus puder sidrunikoor ja sega lihamahlaga. Lisage hakitud rohelised. Vala see segu lihale.

6. samm

Liha kiireks pehmendamiseks võite kasutada kiivi. Selle puuvilja ensüümid lõhustavad lihavalke üsna tugevalt. Kiivi viljalihaga liha jätmine kauemaks kui 30–40 minutiks võib tekitada pudruse massi.

7. samm

Ja lõpuks soola kasutamisest. Enne praadimist ei tohiks liha soolata, et see ei kaotaks mahla. Soola saate lisada keetmise ajal või lõpus.